Visoje šalyje atsiranda naujoviški gyvenamieji namai, namų savininkams perkant sveikesnį gyvenimo būdą.
Nors prieš vieną kartą pensininkams buvo įprasta persikelti į golfo bendruomenę arba pasirinkti miestą, kuriame žadėjo nuolatinis geras oras, laikai keičiasi. Šiandienos tuščios lizdavietės ieško į sveikatą orientuotų bendruomenių, kurios patikrintų visus langelius, pradedant išmaniųjų namų technologijų naujovėmis ir baigiant kurorto lygio SPA patogumais.
Global Wellness Institute (GWI) duomenimis, tai viena sparčiausiai augančių nekilnojamojo turto tendencijų. Tiesą sakant, nors 2018 m. buvo rengiama daugiau nei 740 sveikatingumo gyvenamųjų namų projektų 34 šalyse, GWI apskaičiavo, kad 2021 m. visame pasaulyje yra daugiau nei 2 300 sveikatingumo gyvenamųjų projektų, įskaitant pagrindinio planavimo bendruomenes, miesto rajonus ir kurortuose / SPA. nekilnojamojo turto plėtra.
„Prieš kelerius metus, kai Marakeše Global Wellness Summit konferencijoje skaičiau paskaitą apie nekilnojamojo turto sveikatinimą, buvau vienintelis kūrėjas“, – sako Steve'as Nygrenas, įsiveržęs į Serenbę – sveikos gyvensenos bendruomenę metro pakraštyje. Atlanta, 2004 m. „Praėjus beveik dešimtmečiui, viršūnių susitikime praleidome dieną, skirtą šiai temai. Mes pasiekėme tiek toli, kad supratome, kad su gamta susijęs biofilinis dizainas yra didelis namų pirkėjų prioritetas.
Vakarienė meno ūkyje Serenbe
Šiandien 1200 žmonių, įskaitant 300 mokyklinio amžiaus vaikų, gyvena Serenbėje – vietovėje tarp hektarų išsaugoto miško ir pievų, kurioje yra kelios dešimtys restoranų, meno renginių, visų paslaugų SPA ir užeiga svečiams.
Ir nors kai kurie Serenbę vadino kultu, Nygren yra už tai.
„Jei laimė yra kultas, tai gerai“, – sako jis juokdamasis. „Labai mažai čia gyvenančių žmonių atėjo pirkti nekilnojamojo turto. Jie atėjo į konferenciją, atėjo pasimatyti su draugais, matė, kaip žmonės vienas kitam mojuoja ir buvo laimingi – ir tada jie pasiliko.
„The Residences at Rancho La Puerta“, esančiame greta Rancho La Puerta, Tecate, Meksikoje, namų savininkai, kurie pasirenka, gausu įspūdžių. Galimybė lankytis daugybe užsiėmimų garsiajame SPA ir žygiai kalnų takais (vaizdas į Kuchumaa kalną kvapą gniaužiantis), ekologinis ūkis ir pasinerimas į sveikatingumo kaimą – tai tik keletas privalumų, skatinančių gyventojus investuoti į šią bendruomenę.
Chuckui Heathui, netrukus atsidarančios sveikatingumo bendruomenės „Ameyalli“, esančios Wasatch Mountain valstybinio parko papėdėje, vos kelios minutės nuo Park Sičio Jutos valstijoje, kūrėjui, sveikatingumo nekilnojamasis turtas buvo koncepcija, kuri jį sužavėjo po daugelio metų. atlieka tyrimus šios pasaulinės tendencijos tema.
Tada jis patyrė „eureka akimirką“, kai lankėsi Slovėnijoje. Ten jis buvo įkvėptas pamatyti vyresnio amžiaus gyventojus, leidžiančius dienas prie miesto geoterminių vandenų, turėdami tikslą atkurti savo sveikatą. „Man patiko matyti, kaip visi šie sveiki 80-mečiai naudoja vandenį sveikatai ir ilgaamžiškumui“, – sako jis. „Norėjau sugrąžinti šią koncepciją į Jutą.
Netrukus jis rado galimybę šiame Jutos sklype, kuris XX amžiaus ketvirtajame ir šeštajame dešimtmečiuose buvo SPA, o 1800-aisiais buvo naudojamas kaip gydomasis šaltinis. Tada jis bendradarbiavo su Deepak Chopra ir, kai jis bus atidarytas, Ameyalli bus Chopra fondo būstinė Šiaurės Amerikoje. Tai reiškia, kad turtui, pirmajai prabangiai sveikatingumo nekilnojamojo turto bendruomenei, pastatytai aplink karštąsias versmes, bus pateikta tiksli mantra.
„Mes laikysimės septynių Deepako sveikatos ir praktikos ramsčių“, – sako jis. „Ameyalli bus galimybė žmonėms pasakyti: „Aš noriu gyventi ten, kur galėčiau būti sveikas“. Mūsų tikslas – padėti žmonėms gyventi sveikiau ir ilgiau.

Ameyalli rezidencijos
„Ameyalli bus galimybė žmonėms pasakyti” Aš noriu gyventi ten, kur galiu būti sveikas. Mūsų tikslas – padėti žmonėms gyventi sveikiau ir ilgiau.
– Chuckas Heathas, Ameyalli kūrėjas ir vadovaujantis partneris
Norėdami tai padaryti, Heathas ir jo komanda kuria 24 plačias sodo rezidencijas, kurios įkvėps gyventojus mėgautis gyvenimu viduje / lauke. Taip pat planuojama sukurti 80 kambarių boutique viešbutį ir 50 000 kvadratinių pėdų gerovės centrą su 55 akrų natūraliu geologiniu draustiniu, biologinės įvairovės sodu ir požeminiu mineraliniu baseinu, maitinamu požeminiu geoterminiu ežeru – visa tai turėtų būti užbaigti per dvejus metus.
Tiems, kurie nori slidinėti slidėmis į Deer Valley kurortą su kai kuriomis labai ryškiomis papildomomis privilegijomis, sveikatingumo bendruomenė „Velvaere“ pasitarnaus šiam tikslui, o kai kurias – kai ji bus atidaryta kitais metais.
Kiekvienoje iš 115 „Velvaere“ rezidencijų bus šventovės erdvės, nesvarbu, ar tai infraraudonųjų spindulių sauna, šaltas pasinerimas, halo terapija ar krioterapijos kamera. Namų savininkai taip pat gaus gerovės narystę, kuri suteiks jiems prieigą prie visų vietoje esančių klubų pasiūlymų, įskaitant LightStim LED, biologinio įsilaužimo mitybos programas ir dar daugiau, sako Dayson Johnson, Magleby Development, Velvaere vystymo įmonės, partneris.
Ši tendencija gyventi vietoje, kuri gyventojus apgaubia sveiku gyvenimo būdu, tik toliau sprogs.
„Didėjant prevencinės priežiūros poreikiui tarp tų, kurie trokšta ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo, planuotos bendruomenės yra pagrindinis veiksnys gyventojų sveikatai ir ilgaamžiškumui, todėl pažangiausios sveikatos priežiūros technologijos namuose ir pačioje bendruomenėje yra būtinos. “, – priduria Johnsonas.
Ir ne tik SPA patogumai skatina vis didesnį susidomėjimą.
„Viena iš populiarių technologijų naujovių yra mūsų nesena partnerystė su Fountain Life“, – sako Johnsonas. „Per šią partnerystę mūsų gyventojai turės prieigą prie ankstyvų sveikatos patikrinimų ir tikslios diagnostikos, taip pat į DI integruotas technologijas.
Tiems, kurie ateityje ieško namų paplūdimyje, nereikia ieškoti toliau nei The Well Bay Harbor Islands, Florida. Čia siūlomos aukos padės jaustis sveikai ir jaunai širdžiai.

„Ši tendencija gyventi vietoje, kuri apgaubia gyventojus sveiku gyvenimo būdu, tik toliau sprogs.
— Dayson Johnson, Magleby Development, Velvaere vystymo įmonės, partneris

Pavyzdžiui, „The Well“ yra daugiau nei 22 000 kvadratinių pėdų patogumų, įskaitant sodą, kuriame galite pasiimti šviežių bazilikų ir cukinijų, kurias galite pridėti prie vakarienės. Čia taip pat yra darbo erdvės, o Tomas Brady neseniai užsitikrino 8 500 kvadratinių pėdų sveikatingumo biuro patalpas, kurios paskatino dar didesnį susidomėjimą šia mišrios paskirties bendruomene, kuri bus atidaryta 2025 m. gegužę.
„Pastebime, kad mūsų pirkėjai nori investuoti į save“, – sako Susan Trevisa, pardavimų direktorė ir priduria, kad klube per savaitę vyks 60 užsiėmimų, kuriuos su malonumu jums suplanuos konsjeržas. „Jie verčiau skirs savo pinigus sveikam gyvenimo būdui, nes jų vakarėlių dienų pasitaiko nedaug.
Čia statomuose 54 daugiabučiuose yra netoksiški dažai, oro filtravimo sistemos, filtruotas gazuotas vanduo iš kiekvieno virtuvės maišytuvo ir infraraudonųjų spindulių šviesos plokštės pagrindinėse spintose, naudojamos kaip infraraudonųjų spindulių šviesos terapija. Dušo priedus pirminiame vonios kambaryje galima pritaikyti limfodrenažiniam masažui, o visas klubo gyventojų pageidaujamas procedūras galima atlikti savo namuose, nuo IV procedūrų iki akupunktūros.

Be to, tęstinis mokymas, paskaitos, skirtos sveikatai, kaip ir Niujorko šulinyje, leis gyventojams įsitraukti į svarbias temas. Tai tik dalis to, kas patraukė vieną iš pirmųjų pirkėjų, kurie gyvena vietoje, bet neseniai tapo tuščiais lizdais, sako Trevisa.
„Ji domisi pilatesu ir joga; jam rūpi būti šalia laivo paleidimo“, – sako ji. „Tačiau juos sieja jausmas, kad jie atėjo į amžių, kai gyventi sveikoje bendruomenėje turėtų būti teikiama pirmenybė – tai mintis, kad pirmiausia turime save kelti“.
Galų gale, neabejotina, kad galime tikėtis, kad visoje šalyje ir toliau atsiras dar daugiau šių programomis užpildytų, daug patogumų turinčių sveikatingumo bendruomenių.
„Šiuo metu tai atrodo kaip visuotinis poreikis“, – sako Trevisa. „Žmonėms senstant matome vis daugiau sveikatos problemų ir daugelis iš mūsų pereina prie prevencinės priežiūros. Pastebėjome, kad daug žmonių, besidominčių tuo, ką galime pasiūlyti, pavyzdžiui, terminą „gyveni tik vieną kartą“, taigi, kadangi taip yra, kodėl gi ne gyventi ten, kur sveikata teikiama pirmenybę.

„Pastebėjome, kad daug žmonių, besidominčių tuo, ką galime pasiūlyti, pavyzdžiui, terminą „gyveni tik vieną kartą“, taigi, kadangi taip yra, kodėl gi ne gyventi ten, kur pirmenybė teikiama sveikatai.
– Susan Trevisa, „The Well“ pardavimų direktorė